Proč nakoupit u nás

PODPOŘÍTE PSÍ HOSPIC 

Zakoupením naší kávy automaticky finančně podpoříte psí hospitalizační středisko dejtenamsanci.cz. Přečtěte si více v našem článku Přispíváme na psí středisko

PODPOŘÍTE ZDRAVOTNĚ INDISPONOVANÉ PRACOVNÍKY

Tuto kávu pro Vás balí hendikepovaní pracovníci, kteří tak dostávají příležitost ke svojí realizaci. Spolupracujeme totiž s balírnou, která tyto zdravotně indisponované pracovníky zaměstnává. Tím pomáháme zajišťovat slušnou práci, která snižuje jejich znevýhodnění na trhu práce. 

KVALITNÍ FAIR TRADE PRODUKT

Veškerá námi nabízená zrnková káva je fair trade, ovšem bez mezinárodní Fairtrade certifikace a to hned z několika pádných důvodů.
Po zjištění veškerých dohledatelných informací, i zkušeností samotných dodavatelů můžeme říci, že jsme se s čistým svědomím vydali cestou necertifikování. 

Důvody:

  • Zrnková káva se na burze ocení a následně je přepravována do Evropy. Mnohdy se však stane, že z důvodu vysoké poptávky se některé zrnkové kávy označí FairTrade certifikací až teprve v průběhu plavby.
  • V podstatě se FairTrade certifikace "zkomerčnila" natolik, že už přestala dávat smysl i velkým společnostem.


Z těchto důvodu Vám nabízíme fair trade zrnkovou kávu, ovšem bez certifikačního loga. Můžete mít však jistotu, že každý jeden pěstitel byl za svoji tvrdou práci řádně odměněn. 

Alien Coffee na Firmy.cz